Про нас

Українська Резервна Армія є однією з ініціатив Руху прямої дії ГІДНІСТЬ, який виник під час останніх подій на Майдані та об‘єднав активних людей, що з честю пройшли випробування Майдану, прагнуть справжніх системних змін, працювали і продовжують працювати над розбудовою гідної країни.

Українська Резервна Армія (УРА), на думку засновників, повинна складатися з дорослих, чесних, відповідальних, дисциплінованих, розумних людей, патріотів України, які в будь-який момент готові стати на захист Батьківщини. Вони також мають стати морально-етичним взірцем для молодого покоління. За структурою та принципами організації УРА має бути подібна до швейцарської та ізраїльської армій, у створенні УРА необхідно застосувати найкраще з світового досвіду, адаптованого до українських умов.

Робота над створенням УРА була розпочата наприкінці лютого 2014 року. Першорядним завданням стало заснування здорового ядра нової структури шляхом залучення людей, що показали себе з найкращого боку в подіях на Майдані, а на основі його – перших структурних підрозділів УРА.

Логічним продовженням розвитку УРА стала консолідація зусиль з Товариством сприяння обороні України (ТСОУ), основні завдання якого співпадають з метою УРА – це професійна підготовка добровольців, готових стати до захисту Батьківщини на допомогу регулярній армії.

Першим кроком співпраці стало надання ТСОУ одного з полігонів під Києвом для проведення вишколів резервістів. З свого боку УРА взялося за відновлення та поліпшення інфраструктури полігону – переобладнання водогону, облаштування місць проживання учасників вишколу, підготовка тренувальних майданчиків тощо. Роботи здійснювалися ініціативною групою резервістів УРА за громадський кошт. Це дозволило вже в березні розпочати серію триденних вишколів зі загальновійськової підготовки.

Наразі вишколи тривають, проводиться розробка нових навчальних програм та робота з утворення регіональних відділень УРА.

Як стати резервістом, можна дізнатись у відповідному розділі сайту.

Якщо маєте змогу/бажання допомогти огранізаційно – долучайтеся. Ми з задоволенням будемо співпрацювати з адекватними людьми.

Відповіді на найбільш поширені запитання щодо діяльності УРА

Як долучитися, як стати резервістом?
Основна інформація є в розділі «Стати резервістом», за доповненнями та уточненнями звертайтесь за телефоном 0689498731 або пишіть info@urarmy.org
Чому навчають під час вишколу та скільки він триває?
Ми проводимо вишколи з загальновійськової підготовки, де людина має змогу набути елементарних навичок, що дозволять вижити в у випадок воєнних дій. Це початкова медична, фізична, тактична та вогнева підготовка. Вишкіл триває три доби.
Де відбуваються вишколи?
Вишколи проводяться на полігоні «Снайпер», вул. Лісова.1, с. Капітанівка, Київська область 08112
Я не з Києва, як пройти вишкіл?
Зараз вишкіл можна пройти лише на полігоні в Капітанівці. З часом плануємо розширити мережу баз підготовки.
Чи будуть філіали УРА по регіонах?
Наразі ми не маємо регіональних відділень, але працюємо над їх створенням.

Персоналії

 • Генадій Друзенко

  druzenko

  Правник, перекладач, публіцист. Співзасновник Руху прямої дії ГІДНІСТЬ, речник Української Резервної Армії (УРА).

  Геннадій про себе: «У юні роки, коли формується ядро людини, я потрапив у дуже гарні руки легендарних людей. Це були багаторічні політв’язні Анатолій Лупиніс, який став моїм кумом, і Патріарх Володимир (Романюк). Мабуть вони заклали в мене якесь таке ідеалістичне бачення і справжній патріотизм. Принаймні їхнє життя, десятиліття віддані за Україну, навчили мене, що патріотизм – не вишиванка і не шаровари, а цінність, за яку варто страждати і, якщо так випаде, помирати. Цей ціннісний аспект пройшов через мої роки юридичної та громадської діяльності, через проекти, які я реалізовував pro bono і звичайно вивів мене на Майдан. Вибору особливого не було – я вийшов з друзями у перший же день, 21 листопада, і працював заради перемоги Революції до її останнього дня.»

 • Владислав Кириченко

  kirichenko

  Український громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції «Наш Формат».

  Видавець, фундатор Українського наукового клубу, союзівки «Хмелева», Кузні «Уніж». Співзасновник Руху прямої дії ГІДНІСТЬ та Української Резервної Армії (УРА).

  Сам Влад називає себе, як і своїх друзів та однодумців, «форматними людьми». За його визначенням, форматна людина є людиною в соціальному розумінні цього слова. Це – людина, що має честь, совість, відповідальність, абстрактні мотивації, здатність чимось пожертвувати заради ідеалів, здатність до самообмеження. «Така людина може пожертвувати життям за абстрактні ідеали, вийти на Майдан через те, що побили чиюсь дитину – пояснює він. – Форматна людина ніколи не буде мати вдома того гармидеру із золота, який мали Пшонка, Юра Єнакіївський чи Віктор Федорович».