Поради резервісту

Поділитись:

Тривожний комплект

Олександр Піддубний, резервіст

Днями трапився на очі матеріал про те, якою має бути «тривожна валіза» – набір речей і медикаментів на критичний випадок, коли треба терміново евакуйовуватися. В тій статті на чільному фото зображений військовий речмішок, який за задумом авторів символізує таку «валізу».

Позаяк на вишколі Української Резервної Армії у нас була лекція про «тривожну валізу» від досвідченого учасника бойових дій, то поділюся деякими критично важливими моментами.

 1. Якщо сталося найгірше, і місто, де ви живете, окупували вороги – негайно викиньте все, що бодай нагадує військовий стиль. Камуфляж, тактичні рукавички, берці, заплічники-мілітарі, одяг кольору хакі – це підстава для агресора відкривати вогонь на враження.
 2. Не беріть зброю. Знайдуть – буде погано.
 3. У тривожний комплект, окрім аптечки і особистих речей, візьміть шкіряні рукавиці. Це на той випадок, щоб не поранити руки склом чи розпеченим металом, якщо доведеться вибиратися із завалів (в’язані не підходять).
 4. Візьміть шматок білого простирадла. У військовий час вивішування білого полотна символізує, що люди або беззбройна, або здається. Але є ще одне значення – білим маркують цивільних осіб, які гіпотетично перебувають під захистом відповідних конвенцій. Як користуватися? Валізу чи заплічник обгорнути білою тканиною.
 5. Крім ламінованого папірця з особистими даними (ПІБ, група крові, дата народження, алергії, протипоказання, контактні особи і т.д.), візьміть групове родинне фото. Зі звороту, напроти кожної особи підпишіть їхні ПІБи і як з ними зв’язатися. Це на найгірший випадок, але принаймні менше шансів бути «безвісти зниклим».

Поділитись:

Особиста аптечка бійця

Олена Бондаренко, резервіст

Обіцяла написати, що має бути у особистій аптечці бійця. Пишу. Трохи з лекції Оксани, трохи із моєї аптечки.

Ліки подаю за групами; ті, що через похилу – можна взаємозаміняти, вибрати щось одне – саме для себе.

Отже:

 1. Знеболювальні
  Анальгін / Кетанов (я маю комплексний ібупром)
 2. Смазмолітики
  Спазмалгон + Но-шпа (наче для зняття спазмів шлунку, але я віднесла сюди)
 3. Заспокійливі
  Барбовал / Валеріана (є форте)
 4. Серцеві
  Валідол / Нітрогліцерин / Корвалол / Валокордин
 5. Шлунок
  Левоміцитин / Фталазол (гасить сильний розлад) + Мезим (для травлення ) + біле вугілля / класичне чорне / Сорбекс (інтоксикація)
  Можна Альмагель, Рені (хто страждає печією)
 6. Антибіотики
  Ампіцилін (ампули, широкого застосування) + Бісептол (різноманітні інфекції: від горла до сечовика)
 7. Шприци і ампули
  Шприци 5 мм (х10 шт.) і 2 мм (х10 шт.)
  Лідокаїн 2% (не завадить упаковка) – місцеве знеболення, блокада біля рани. Обколюємо під шкіру, голка паралельно тілу, ліки вводяться “гудзичками”, подібно як проба Манту.
  Дексалгін (знеболююче загальної дії) + Налбуфін (больовий синдром різного генезу) + Анальгін + Церукал (нудота, блювання й т.п.)
  Не забути до антибіотиків щось від алергії, н-д, Тавегіл
 8. Від застуди/жару
  Терафлю / Колдрекс / Фармацитрон (пакетовані). Мене влаштовує звичайний Парацетамол 325 і той же чудовий Ібупром (у варіанті капсул)
 9. Тиск (для нормалізації)
  Норматенс
 10. Для горла
  Септефріл / Стептоцид

Варто також мати:

 • бинти і серветки (стерильні і ні)
 • жгут резиновий плаский
 • презервативи
 • тампони Котекс
 • прокладки гігієнічні
 • крем дитячий (універсальний)
 • засоби особистої гігієни (мило, зубна паста й т.п.)
 • йод / зеленка / бетадін + перекис водню (у пластикові пляшці, варто велику)/ хлоргексидин
 • нашатирний спирт
 • еластичні бинти
 • коньяк і шоколад (переконана, всі пам”ятають)
 • крем “Спасатель”/”Бодяга”
 • пантенол (від опіків, бажано, але він чималий балон у спреї)
 • Візин / сульфацил натрію 20% (для очей)
 • марлевий відріз (5 м) (я не маю)
 • мазь Вишневського (нариви) (не маю, у разі чого шукатиму алое

Про особисту інформацію, заламіновану, з групою крові, перенесеними захворюваннями, фото, контактним телефоном – не пишу, самі знаєте.

Враховуючи, що під час реальних бойових дій, коли ви можете залишитися тільки з цією аптечкою, яку рекомендовано мати при собі постійно, бажано доповнити її іншими речами, необхідними для виживання. У мене це – сухе пальне, віск (для артеріальної кровотечі), ніж, шкіряні рукавички, медичні рукавички, ліхтарик-шокер, антишоковий препарат Бутарфанола тартрат 2%-вий 1 мл.в шприц-тюбику, ножиці, шпильки англійські, вогниво, паракорд (зручно браслетом, мало місця займає), папір, ручка.

Мабуть, ще щось. Я періодично трохи міняю розмір аптечки і склад, залежно від того, куди їду). Мінімум ношу у щоденному рюкзаку, ще менше – у маленькій кишені на поясі. В ідеалі бажано ділити аптечку так, щоб у разі, коли відберуть все, щось десь на вас ще і залишилось.

Снікерс намагаюсь мати завжди )

Сподіваюсь, відповіла на ваші питання )

Поділитись:

Невідкладна медична допомога

Ця відеодобірка від Міністерства Здоров’я України буде корисною всім, хто цікавиться наданням невідкладної медичної допомоги, зокрема в екстремальних ситуаціях.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLGVZyDkrMM_QrjemyQ5j56G8sQolHsYoG